Иако немаме обичај често да ги користиме слатките компири во нашата кујна, еве еден симпатичен рецепт во кој можете да ги искомбинирате. Уживајте!

Свинско филе со печурки

By Гастронаутка Published: January 27, 2014

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 50 mins
  • Ready In: 60 mins

Иако немаме обичај често да ги користиме слатките компири во нашата …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Загрејте ја рерната на 200 степени. Премачкајте стаклена или керамичка тава со путер, ставете го месото во средината, а околу распоредете ги парчињата компири. Зачинете со сол и црн пипер и печете околу 30 минути.
  2. 2.Во меѓувреме, во поголемо тавче, истопете путер и ставете ги печурките, кромидот, и црвениот пипер и пржете околу 7-8 минути или додека печурките не потемнат. Посолете и ставете црн пипер, а потоа додадете ја супата и сенфот.
  3. 3.Во друго тенџерче ставете го брашното со млекото, добро измешајте да нема грутки и варете со постојано мешање додека не зоврие. Потоа иземшајте го со печурките.
  4. 4.Истурете го сосот врз месото и компирите, и вратете го во рерна да се пече уште 15-20 минути. Оставете го да се олади околу 5 минути пред да го исечете. Послужете го месото со компирите и испрскајте малку свеж магдонос одозгора.