Супер комбинација од мириси и вкусови. Пробајте задолжително…

Тестенини во сос од печурки Recipe

By Никола Тодоровски Published: June 20, 2013

  Супер комбинација од мириси и вкусови. Пробајте задолжително...

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Тестенините сварете ги според упатството на кесичката. (секој тестенина бара различно време па затоа јас секогаш го следам упатството)
  2. 2.Со малку масло во подлабок сад запржете ги свежи печурки. Во истиот сад потоа ставете го фантот и додадете вода.
  3. 3.Гответе додека сосот не се згусне. Тестенините префлете ги во длабока чинија и посипете до сосот со печурки. Одозгора наросте малку ситно исечкано млад кромид.