Еден од омилените зимски коктели. Топло бело чоколадо со додаток тиква и сето тоа зачинето со цимет, џумбир, ванила, мускатно оревче. Задолжително пробајте ја оваа комбинација!

Топло бело чоколадо со тиква

By Гастронаут Published: January 3, 2014

  Еден од омилените зимски коктели. Топло бело чоколадо со додаток тиква и …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во сад ставете го млекото, пирето од тивката и сите зачини. Загрејте го до точка на вриење.
  2. 2.Додате го чоколадото. Промешајте додека добро не се растопи. Треба да добиете фина смеса.
  3. 3.Префлете го коктелот во чаша, декорирајте со шлаг пена и наросете малку цимет.