Коктелче од јаболков сок со додаток рум, цимет и мускатно оревче. Наш апсолутен хит, одличен за да се загреете во овие студени утра. Наместо шолја кафе, напијте се топло зачинето коктелче.

Топол јаболков коктел

By Гастронаут Published: December 1, 2013

  Коктелче од јаболков сок со додаток рум, цимет и мускатно оревче. Наш …

  Ingredients

  Instructions

  1. Сок од јаболка1.На тивок оган во тенџерче со средна големина ставете го сокот од јаболка.
  2. Јаболков сок со зачини2.Веднаш штом ќе се загрее додадете го румот, мускатното оревче, шеќерот и циметот.
  3. На здравје3.Коктелот нема потреба да проврие. Нека биде доволно топол, за да може веднаш да се пие. Сервирајте во чаши и конзумирајте веднаш.