Салатите се задолжителен додаток на секој ручек. Денес за вас направив една интересна комбинација од боранија, туна салата иа варени јајце. Една од моите омилени салати со која често заменувам и цел оброк.

Tуна салата со боранија

By Тетка Биберче Published: October 18, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 20 mins

Салатите се задолжителен додаток на секој ручек. Денес за вас направив …

Ingredients

Instructions

  1. Запржена боранија со лук1.На малку масло за готвење, запржете ја боранијата. Додадете го сечканиот лук и соја сосот, промешајте и оставете го на оган неколку минути.
  2. Исечкани домати и јајце2.Доматите и јајцата исечкајте ги на покрупни парчиња.
  3. Сервирање на салатата3.Во чинија за сервирање ставете ја боранијата, сечканите домати и туната. Посолете.
  4. Туна салата со боранија4.Одозгора, ставете ги варените јајца, малку сечкан млад кромид и налејте од маслото во кое стоеше туната.