Витаминско коктелче со свеж сок од морков, банана и млеко. Сето ова зачинето со малку цимет и ѓумбир. Совршена доза утринско освежување. На здравје.

Утринска доза освежување

By Гастронаут Published: March 17, 2014

  Витаминско коктелче со свеж сок од морков, банана и млеко. Сето ова …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во соковник исцедете ги морковите. Додадете половина лажичка ѓумбир. За овој милти витамински коктел ви треба околу 200 мл свеж сок од морков.
  2. 2.Млекото ставете го во блендер заедно со излупената банана и малку цимет. Убаво измиксирајте. По желба можете млекото да го загреете.
  3. 3.Во чаша ставете половина сок од морков со цимет и половина микс од млеко и банана. Одозгора наросете цимет.