Комбинација која ќе ве воодушеви. Особено сите кои обожаваат варено црвено вино, а до сега не пробале да додат малку мед за побогат вкус. Уживајте и на здравје.

Варено црвено вино со мед

By Гастронаут Published: February 14, 2014

  Комбинација која ќе ве воодушеви. Особено сите кои обожаваат варено …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во поголем сад на тивок оган ставете го виното, водата, црниот пипер, циметот и медот.
  2. 2.Со постојано мешање варете се додека медот добро не се истопи и водата не испари.
  3. 3.Потоа извадете ги зрнцата бибер и стапечето цимет и послужете во чаша. На здравје