Опасно вкусен сендвич за сите прави вегетаријанци. Зеленото пиперче и лукчето даваат посебна арома, а двата типа на млечни производи, крем сирењето и кашкавалот се вистински гастрономски бонус. Уживајте 🙂

Вегетаријански сендвич

By Гастронаут Published: May 21, 2014

  Опасно вкусен сендвич за сите прави вегетаријанци. Зеленото пиперче и …

  Ingredients

  Instructions

  1. Печени пиперчиња1.На скара или рингла од двете страни испечете ги пиперките. Ставете ги во кеса за да омекнат. По десетина минути излупете ги. Отстранете ги семките и тенко исечкајте ги.
  2. Подготовка на сосчето2.Подгответе го сосот. Ситно исечканото лукче измешајте го со крем сирењето и по вкус зачинете. (сол, црн пипер, оригано).
  3. Се е наредено!3.Едната страна на лебот намачкајте ја со ова сосче. Врз него оставете парчиња пиперче и парче тенко исечен кашкавал.
  4. Добро испечен спремен за дегустација4.Премачкате го сендвичот со путер и печето во загреана рерна додека не добие златна боја.