Уште еден член се приклучи на мигусто готвачите. И благодариме на Славица Колева за овој интересен рецепт и ви препорачуваме да ја посетите нејзината facebook страница (https://www.facebook.com/CucinaConSlavicaGotviSoSlavica) каде ќе најдете уште многу други вкусни рецепти.

Вегетаријански полнети црвени домати со јајце

By Славица Колева Published: July 2, 2013

  • Yield: 3 Servings

Уште еден член се приклучи на мигусто готвачите. И благодариме …

Ingredients

Instructions

  1. Длабење на доматите1.Измијте ги домати и со помош на ноже издлабете ги (отстранете го семето).
  2. Наполнети домати со јајца2.Доматите ставете во подмачкан плех со зејтин и во секој скршете по едно цело јајце, посолете и запиперете.
  3. Вегетаријански полнети црвени домати со јајце3.Печете ги во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути. Пред сервирање наросете со сечкан магданос.