Супер вкусен топол пијалок кој ќе ве стопли во најладните денови. Се приготвува брзо, а ќе ви се допадне особено поради шмекот на рум, мускатно оревче и цимет.

Зачинет јаблков сок

By Тетка Биберче Published: December 10, 2013

    Супер вкусен топол пијалок кој ќе ве стопли во најладните денови. Се …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во сад, на оган, ставете го јаболковиот сок заедно со зачините. Мешајте се додека не зоврие.
    2. 2.Тргнете го настрана, сипете го во шолји за час, ставете по едно стапче цимет и декорирајте со кришка јаболка.