За загревање на телото и душата, па што би било подобро од чаша-две црно вино? Пробајте го нашиот рецепт за зачинето вино. О да, можете да го направите сами, ама никако немојте сами и да го пиете!

Зачинето црвено вино

By Гастронаутка Published: December 23, 2013

    За загревање на телото и душата, па што би било подобро од чаша-две црно …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Ставете ги сите состојки, освен виното, во тенџерче и ставете го на умерен оган да се вари околу 5 минути (додека шеќерот добро не се растопи).
    2. 2.Тргнете го тенџерчето од оган, па додадете го виното. Добро промешајте, вратете го на оган и варете до пред вриење (ако зоврие виното, алкохолот ќе почне да испарува). Послужете го жешко.