За сите оние кои не можат да поминат ниту ден без шолја кафе, еве една зачинета и слатка варијанта. Уживајте!

“Зачинето“ Нескафе

By Гастронаутка Published: October 30, 2012

    За сите оние кои не можат да поминат ниту ден без шолја кафе, еве една …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во затоплена шолја ставете го ликерот од кафе. Врелата вода добро измешајте ја со нескафето, додека не се раствори убаво. Истурете го кафето врз ликерот и додадете малку изматена павлака одозгора.