Вкусен сезонски запечен зеленчук со додаток компир. Супер здрава комбинација од вкусови. Изберете зеленчук по ваш мерак и многу брзо ќе направите одличен вегетаријански ручек. Оние кои пак сакаат месо, нашиот предлог е ова да ви послужи како гарнир.

Запечен сезонски зеленчук

By Гастронаут Published: October 1, 2013

  Вкусен сезонски запечен зеленчук со додаток компир. Супер здрава …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Зеленчукот добро измијте го. Пресечете го надолж на половина. Компирот излупете го и пресечете на половина.
  2. 2.Чешнет лук поделете го на парчинца и излушете го. Загрејте ја рерната на 180 степени.
  3. 3.Ставете го зеленчукот и компирите во тава за печење, ставете маслиново масло и зачинете со сол, свеж рузамрин или некој друг зачин по ваша желба.
  4. 4.Се убаво измешајте и печете околу 25 минути. Добар апетит.