Зошто обично пециво кога може со малку спанаќ да се направи многу поинтересно и пошаренко. Со малку умеење ќе направите супер појадок со кој може да ги израдувате најблиските. Добар апетит ви посакува Наташа.

Зелено пециво

By Наташа Алексовска Published: October 21, 2013

  Зошто обично пециво кога може со малку спанаќ да се направи многу …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Соединете ги брашно,шеќер,сол,квасец и изматена жолчка.
  2. 2.Растопете го маргарин,загрејте го млекото,спремете го спанаќот. Замесете тесто. Оставете тестото да стаса.
  3. 3.Од стасано тесто на набрашнета маса обликувајте топки,и редете ги во премачкан плех со маргарин.
  4. 4.Оставете ги топките покриени уште 15 минути. Печете во загреана рерна на 180 степени.
  5. 5.Печено пециво,прекријте го,и оставете го 5-6 минути, а потоа послужете.