Не мора да пиете чај само кога сте болни. Еве една добро зачинета (со алкохол, нели) варијанта која сигурно ќе ви помогне малку да се стоплите.

Жежок коктел

By Гастронаутка Published: November 2, 2012

    Не мора да пиете чај само кога сте болни. Еве една добро зачинета (со …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.На дното на чашата за послужување ставете го медот, а потоа сипете го алкохолот и сокот од лимон.
    2. 2.Настрана зовријте ја водата и направете чај. Истурете го врелиот чај во чашата и добро промешајте. Украсете со стапче цимет и веднаш послужете.