Еве една супер идеја за топло коктелче кое дооообро ќе ве загрее на овие минус температури. Многу едноставно и брзо се прави, а плус е и одлично за празничните собиранки. На здравје!

Зимска маргарита

By Гастронаутка Published: January 5, 2013

    Еве една супер идеја за топло коктелче кое дооообро ќе ве загрее на овие …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Ставете го сокот од јаболки заедно со циметот во подлабоко тенџере на оган и оставете го да зоврие. Потоа, намалете ја температурата и оставете го да се крчка на тивко уште десетина минути.
    2. 2.Тргнете го тенџерето од оган, додадете го шеќерот, сувото овошје и текилата и добро промешајте. Послужете ја маргаритата топла.