Совршен коктел за уште посовршен пречек на новата година, а богами и за други прослави…. Едноставен, секси, луксузен, златен. На здравје!

Зимска мимоза

By Гастронаутка Published: January 16, 2013

    Совршен коктел за уште посовршен пречек на новата година, а богами и за …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Измешајте ги свежо исцедениот сок од грејпфрут и шампањот во подеднакви количини. Послужете во чаши за вино и украсете со мало гранче свеж рузмарин.