Здрав појадок, балансиран ручек, нутритивна вечера, енергетска ужинка. Како со здрава храна да го намалите високиот крвен притисок, холестеролот во крвта, да го намалите стресот или да го подобрите имунитетот.
Која храна е соодветна за дијабетичари, луѓе алергични на глутен, спортисти.
За одговорот на овие и уште многу други ваши прашања ве советува Др. Нела Деспотовска – доктор по општа медицина и нутриционист во Виталиа.

За се она што вас ве интересира, Др. Нела ќе се потруди да ви даде стручен одговор, кој ќе ви помогне да живеете здраво и квалитетно. Поставете праашање на Др. Нела и добијте одговор. Прашувај, читај, едуцирај се.

Име и презиме (*)

Email адреса(*)

Место на живеење(*)

Постави прашање


(полињата со ѕвездичка се задолжителни)


Авторски текстови на Др. Нела:

1. Благотворните дејства на семето од чиа

2. Храна за подобра коса

3. Балансирана исхрана за намалена тежина

4. Исхрана за време на бременост

5. Правилна исхрана во борба против дијабетесот

6. Опстипацијата (запек или затвор)