Еве уште еден брз и лесен рецепт со нашата состојка на месецот – плазма кексот. Добар апетит!

Плазма бомбички

By Гастронаутка Published: June 4, 2012

  Еве уште еден брз и лесен рецепт со нашата состојка на месецот - плазма …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во длабок сад ставете ги кексите, какаото, шеќерот во прав и оревите и се убаво измешајте.
  2. 2.Маргаринот растопете го, и додека е млак, додадете го во смесата. Мешајте додека не се добие хомогена смеса.
  3. 3.Од приготвената смеса направете топчиња и оставете ги во фрижидер додека не се стегнат. (Ако смесата не може да се обликува, оставете ја малку во фрижидер, а потоа правете ги топчињата.
  4. 4.Во сад на пареа растопете го чоколадото и измечајте го со путерот. Секое топче потопете го со глазурата. Оставете ги бомбичките во фрижидер додека и глазурата не се стегне.