Нема подобар почеток на денот од тоа некој ќе ви подготви пијалок во кревет. Ова е нашиот предлог со кој можете да го изненадите вашиот сакан или сакана. Витаминизирачки милкшејк со банана и цимет. Мммм…

Банана шејк со чоколадно млеко

By Гастронаут Published: March 31, 2014

  Нема подобар почеток на денот од тоа некој ќе ви подготви пијалок во …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Излупете ја замрзната банана. Исечкајте ја на парченца. Ставете ја во блендер.
  2. 2.Додаете го млекото. (по желба ако сакате топла напивка можете и да го загрееете).
  3. 3.Ставете какао и малку екстракт од ванила. Убаво избледнирајте за да добиете фина компактна течност.
  4. 4.Шејкот префлете го во чаши (од оваа доза излегуваат два напитоци). Одозгора наросете малку цимет.