Рецептче кое се надеваме дека ќе ви помогне во момените кога немате идеја каква грицка да им спремите на вашите дома или на гостите кои што тукушто ви се појавиле на врата. Со овие бисквити со сланина и кашкавал нема утка. Бон апетит.

Бисквити со сланина и кашкавал

By Гастронаут Published: February 12, 2014

  • Prep: 30 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 45 mins

Рецептче кое се надеваме дека ќе ви помогне во момените кога немате идеја …

Ingredients

Instructions

  1. Пржење сланина1.Сланината исечете ја на мали парченца. Пропржете ја на тивок оган додека не добие румена боја. Оставете ја настрана да се олади, а потоа исечкајте ја многу мали делчиња. Во меѓувреме изрендајте кашкавал и започнете со подготовка на тестото.
  2. Подготовка на тесто2.Во поголем сад ставете го брашното, прашокот за пециво, солта, црвениот пипер и парченцата путер. Потоа додадете го кашкавалот, сланината и на крај млекото. Убаво измешајте додека не добиете еднолична смеса.
  3. Правење формички3.Наросете ја работната површина со малку брашно и со раце замесете неколку пати. (тестото не треба да биде премногу измесено) Потоа искукајте го со дебелина од еден сантиметар. Со кружна формичка направете ги бисквитите.
  4. Спремни за печење4.Загрејте ја рерната на 220 степени. На обложен плех со хартија за печење наредете ги бисквитите. Најдобро е ако се со големина од 5 см, наредени на растојание од 2.5 сантиметри.
  5. Готови бисквити5.Печете ги 15 минути додека не добијта кафена боја. Оставете ги да се оладат 10 минути, а потоа послужете ги со некое сосче по ваша желба.