Кога ќе се спомене седвич секогаш првп на памет паѓа хамбургер со плескавица или пак некоја друга месната варијанта. Но може да приготвите и нешто вакво. Превкусен седнвич со чоколадо. Мјамии.

Чоколаден сендвич

By Тетка Биберче Published: August 2, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Кога ќе се спомене седвич секогаш првп на памет паѓа хамбургер со …

Ingredients

Instructions

  1. Чоколаден сендвич1.Чоколадото, со нож, исечкајте го на парчиња.
  2. Намачкана кришка со путер2.Секоја кришка леб намачкајте ја со путер.
  3. Спремни за печење3.Врз 4 кришки , одозгора, распределете го чоколадото (избегнувајќи ги краевтите) и ставете кришка одозгора.
  4. Печење на другата страна4.Горната кришка намакајте ја со путер. Сендвичите печете ги на 220 степени, околу 7-8 минути (или додека долната страна не стане крцкава).
  5. Испечени сендвичи5.Свртете ги и повторно печете ги околу 5 минути.