По ролатот од кокос, ова се најомилените колачи на ќерката на Валентина, нашата пријателка не престанува да не изненадува со прекрасни рецепти. Ние имавме прилика да ги пробаме, овие бомбици се совршенство.

Corn flakes бомбици

By Валентина Крстевска Published: January 16, 2014

  По ролатот од кокос, ова се најомилените колачи на ќерката на Валентина, …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во длабок сад стопете го маргаринот на тивок обгон. Додајте го и шеќерот и загевајте ја смесата додека шеќерот малку да се растопи.
  2. 2.Тргнете го садот од ринглата, додајте ги сите други состојки и убаво промешајте додека да се добие еднолична смеса.
  3. 3.Земајте од смесата со лажиче и ставајте во хартиени кошнички.