Пробајте ја оваа варијанта на коктелот со лубеница, но со дополнително зелено освежување од свежа краставица. Вкусноооооо!

Црвено-зелено освежување

By Гастронаутка Published: July 25, 2013

  Пробајте ја оваа варијанта на коктелот со лубеница, но со дополнително …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во блендер ставете ги лубеницата и краставицата исечкани на парчиња, додадете го нането и мешајте додека не се добие густ сок.
  2. 2.Процедете го сокот низ цедалка за да не остануваат цврсти парчиња, а потоа додадете ги вотката, ликерот од портокал или свежо исцедениот сок од лимета или лимон.
  3. 3.Измешајте добро, а потоа оладете го пијалокот и послужете го во ниски чаши декорирани со парчиња лубеница и краставица (може да го послужите и со лед).