Ви се јaде нешто благо? Ајде тогаш потрошете само неколку минути и во микро печка направете си супер десерт. Внимавајте оваа доза е само за еден. За да нема љутиш правете дупла доза и почестете некој.

Десерт од микро печка

By Гастронаут Published: September 25, 2013

  Ви се јaде нешто благо? Ајде тогаш потрошете само неколку минути и во …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во сад за печење ставете го шеќерот, кафеавиот шеќер и путерот. Со помош на вилушка измешајте ги сите состојки.
  2. 2.Изматете јајце, додадете ванила екстракт и ставете го во садот. Измешајте за да се соединат смесите.
  3. 3.Потоа ставете го брашното, прашокот за пециво и солта. Повторно измешајте.
  4. 4.Додадете ги парченцата кршено чоколадо. Неколку сочувајте. Измешајте повторно, а одозгора ставете неколку чоколадца.
  5. 5.За магијата да биде готова, ставете го садот во мирко печка на две минути и тоа е тоа. Добар апетит.