Морков, јаболка и додаток целер. Кашест природен сок кој одлично може да ви го замени утринскиот појадок. Супер витаминско освежување.

Џус од морков и јаболка

By Гастронаут Published: April 10, 2014

    Морков, јаболка и додаток целер. Кашест природен сок кој одлично може да …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Морковите, јаболкото и целерот убаво измијте ги. Исечкајте ги на парченца и подгответе го соковникот.
    2. 2.Исцедете ги и префлете го сокот во чаша. Одозгора налијте сок од исцеден половина лимон. На здравје