Наместо кафе или чај, започнете го денот, односно расонете се со енергетски напиток за чија подготовка нема да ви треба повеќе од неколку минути. Внимателно одбрани состојки, малку време, а добивате чаша полна здравје.


За подготовка на вкусни рецепти потребни се квалитетни продукти, затоа ние ги користевме производите на Виталиа

Енергетски напиток Виталиа

By Мигусто Published: March 7, 2014

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 0 min
  • Ready In: 5 mins

Наместо кафе или чај, започнете го денот, односно расонете се со …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Измешајте ги сите состојки во блендер, или прво сомелете ги (истолчете) ги муслите, а потоа додадете ги другите состојки и добро измешајте.
  2. 2.Сипете ја напивката во чаши, а одозгора наросете малку издробени мусли и неколку цели парчиња овошје. Забелешка: Овие состојки се доволни за 2 напитоци.