Фантастичен вкус и мирис …. да не можеш да им одолееш!

ФАНТастична мусака со макарони

By Драга Коларовска Published: June 23, 2013

  Фантастичен вкус и мирис .... да не можеш да им одолееш!

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Се варат макароните и откако ќе бидат готови се цедат и се ставаат во тава. Во еден сад настрана се матат јајцата и се додава јогуртот или киселото млеко и Фант ќесичката.
  2. 2.Се промешуваат добро заедно со меленото месо и маслото. Се посолува по потреба. Оваа смеса се истура врз макароните и се промешува добро низ нив. Одозгора ставаме сецкана сланина или шунка и кашкавалот.
  3. 3.Подготвената тава ја ставаме во рерна на 200 степени и печеме 15-тина минути. Декорираме со кечап или сезонски зеленчук. На здравје!