Едноставна манџа која е богата со зеленчук а што е најважно се подготвува брзо и е многу вкусна. Имајте добар апетит и гласајте за мене 🙂

Гулаш со пилешко и зеленчук

By Ирена Спасеновска Published: June 12, 2013

  Едноставна манџа која е богата со зеленчук а што е најважно се подготвува …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Кромидот, морковот и тиквичката ги сечеме и во тава за пржење ги запржуваме. Негде на отприлика половина пржење, го додаваме месото кое исто така го сечкаме на големина по желба.
  2. 2.Откако се ќе се испржи, ги префрлуваме во длабок сад за готвење.
  3. 3.Наливаме млака вода, смесата од фант кесичката за гулаш и малку масло. Вариме се додека не се згусне.