Како што веќе се пофаливме си направивме одлични ѓумбир колачиња, кои освен што одлично ни завршија работа за доручек со шолја кафе, со неколку од нив направивме и милкшејк. Едноставно млечно коктелче кое мора да го пробате.

Ѓумбир милкшејк

By Гастронаут Published: April 30, 2014

    Како што веќе се пофаливме си направивме одлични ѓумбир колачиња, кои …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во блендер ставете го млекото, сладоледот и зачините. Овој милкшејк ќе има уште подобар вкус ако искористите „џинџербред“ колачиња.
    2. 2.Откако убаво ќе се измешаат сите состојки, префлете го милкшејкот во чаша, а одозгора наросете малку цимет. На здравје.