Кога помислувам на благо постојано ми текнува на нешто чоколаднo. Но, со оглед на тоа што мора да внимавам на линијата (нели е лето и треба да се оди на море!) решив да направам десертче со овесни снегулки и банани. Преслатко благце што изгледа феноменално 🙂

Интегрални банана кап кејкс

By Тетка Биберче Published: July 18, 2013

  Кога помислувам на благо постојано ми текнува на нешто чоколаднo. Но, со …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во пластичен сад за готвење, интегралните овесни снегулки потопете ги со пола шолја млеко. Бананите добро испасирајте ги и додадете ги во смесата.
  2. Интегрални банака кап кејс-Подготовка 12.Додадете едно јајце, путер и добро промешајте за да добиете компактна смеса.
  3. Интегрални банака кап кејс-Подготовка 23.Брашното помешајте го со прашокот за пециво и додадете ги во смесата. На крај додадете го шеќерот.
  4. Интегрални банака кап кејс-Пред печење4.Смесата е подготвена за печење. Модлите намачкајте ги со малку путер и рамномерно претурете ја смесата. Печете на 200 степени околу 25 минути.