За убав почеток на денот, подгответе ги овие превкусни интегрални палачинки. Мал Мигусто совет, ако палачинките ви се лепат за тавчето, додадете уште малку брашно во смесата.


За подготовка на вкусни рецепти потребни се квалитетни продукти, затоа ние ги користевме производите на Виталиа

Интегрални палачинки

By Мигусто Published: October 11, 2013

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 25 mins

За убав почеток на денот, подгответе ги овие превкусни интегрални …

Ingredients

Instructions

  1. Тесто за палачинки1.Измешајте ги сите состојки во подлабок сад и оставете ја смесата да отстои околу 15 минути.
  2. Испржени палачинки2.Пржете ги палачинките во добро загреано тавче премачкано со малку сончогледово масло.
  3. Сервирани палачинки3.Послужете ги палачинките додека се уште топли. Можете да ги намачкате со некој од диеталните џемови Виталиа (сливи, кајсии, вишни), да ги послужите со мед Виталиа и сечкано јаткасто овошје (ореви или бадеми), или едноставно да ги прелиете со јаворовиот сируп на Виталиа.
  4. Посни интегрални палачинки4.Оваа комбинација е особено добра со додаток на сушени брусници Виталиа. Забелешка: Од овие состојки излегуваат околу 5-6 палачинки.