Мирисот на кокос неодоливо потсетува на одмор. Затоа направете си го овој коктел и тоа во  било кој период од годината и на момент преселете се во тропските краишта.

Кокосов коктел

By Гастронаут Published: September 30, 2013

    Мирисот на кокос неодоливо потсетува на одмор. Затоа направете си го овој …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Портокалите и лимонот исцедете ги. Ствате ги во шејкер заедно со кокосовото млеко и јаворовиот сируп.
    2. 2.Убаво измешајте. Коктелот префрлете го во во стаклена чаша, по желба ставет и неколку коцки лед, а одозгора наросете кокосови трошки.