Едноставен кремаст колач со овошна арома кој нема да ве остави рамнодушни. Спомнавме ли дека навистина лесно се прави?

Колач со праски и кокос

By Гастронаутка Published: June 19, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 55 mins

Едноставен кремаст колач со овошна арома кој нема да ве остави …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Загрејте ја рерната на 180 степени. Тавчето за печење (дупло помало од стандардната тава за рерна) обложете го со хартија за печење.
  2. 2.Со миксер изматете го путерот со шеќерот во прав додека не добиете изедначена бледа смеса. Додадете го јајцето, брашното и прашокот за пециво и добро изматете. Распоредете ја смесата во тавата и печете 10-12 минути (не треба да биде целосно испечено).
  3. 3.За да го направите кремот, со рачна маталка изматете ги јајцата, шеќерот во прав, кокосот, слатката павлака и ванилиниот шеќер. Кога ќе добиете изедначена смеса, истурете ја врз претходно запечената кора. For the topping, use a balloon whisk to whisk the eggs, sugar, coconut, cream and vanilla together.
  4. 4.Одозгора наредете ги половинките од праски и вратете го тавчето во рерна да се пече уште 25-30 минути.
  5. 5.Оставете го колачот добро да се олади, а потоа исечете го на парчиња и испрскајте го со шеќер во прав пред да го послужите. Dust with icing sugar and serve with cream.