Крцкав сендвич со пиперче, кашкавал, чипс и малку крем сирење. Запечен на грил тава како идеална комбинација за брз и вкусен доручек. Убав апетит.

Домашен крцкав сендвич

By Гастронаут Published: December 6, 2012

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 5 mins
  • Ready In: 10 mins

Крцкав сендвич со пиперче, кашкавал, чипс и малку крем сирење. Запечен на …

Ingredients

Instructions

  1. Запечени пиперки1.Пиперката пресечете ја надолж. На тивок оган малку во тавче премачкано со путер испечете ја.
  2. Изрендано кашкавалче2.Изрендајте кравјо или мешано кашкавалче.
  3. Искршен чипс3.Во толчник искршете го чипсот
  4. Намачкано лепче4.Лепчињата премачкајте ги со крем сирењето.
  5. Спремно за печење5.Одозгора ставете ги пиперчињата, чипсот и кашкавалот.
  6. Испечено сендвиче6.Во грил тава запечете го сендвичот од обете страни. Не повеќе од 5 минути. Убав апетит.