Право освежување полно со витамини кое обезбедува многу енергија. „Коктел“ со манго и шмек на каранфилче. Ако не сте мераклии на манго или пак ви е премногу скапо како супер замена можете да искористите банани.

Манго напивка со каранфилче

By Гастронаут Published: May 5, 2014

  Право освежување полно со витамини кое обезбедува многу енергија. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Мангото исечете го на мали коцкички. Ако немате свежо манго одлично може да ви заврши работа и она од конзерва.
  2. 2.Ставете го во рачен процесор или блендер. Избледнирајте го за да добиете кашеста смеса.
  3. 3.Помешајте го со јогуртот и кафеавиот шеќер. Убаво измешајте.
  4. 4.За дополнителен шмек послужете ја оваа напивка со малку наросено каранфилче.