Помалку невообичаена комбинација, но откако еднаш ќе го пробате овој милкшејк веруваме ќе ви стане омилен. Супер здрава напивка со моркови, бадеми, млеко и мед. За мерак.

Милкшејк од моркови

By Гастронаут Published: February 19, 2014

  Помалку невообичаена комбинација, но откако еднаш ќе го пробате овој …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Морковите излупете ги, пресечете ги на парчиња и обарете ги.
  2. 2.Бадемите оставете ги да искиснат во вода најмалку 30 минути, а потоа излупете ги.
  3. 3.Во блендер ставете го млекото и бадемите и изблендирајте.
  4. 4.Потоа додате го медот и морковите и повторно изблендирајте за да добиете кашеста течност.
  5. 5.Милкшејкот префлете го во чаша. Се пие веднаш. На здравје.