Овие мини пици ми се најновиот хит со кои на сите им се фалам. Па еве конечно да ги споделам и со вас. Супер за предјадење, за закуска или вечера. Направете уште некое сосче по ваш мерак и тоа е тоа. Добар апетит.

Најбрзи мини пица ролнички

By Тетка Биберче Published: April 1, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 25 mins

Овие мини пици ми се најновиот хит со кои на сите им се фалам. Па еве …

Ingredients

Instructions

  1. Сукање на кришките леб1.Со помош на сукало, притиснете ги кришките леб за да станат потенки.
  2. Полнење со зарзават2.Намачкајте ги со доматен сос, ставете три парчиња кулен и парче кашкавал.
  3. Ролување на мини пиците3.Кришката леб свиткајте ја во ролна. Повторете ја постапката со сите кришки леб.
  4. Спремни за печење4.Тава за печење обложете ја со хартија за печење. Ролничките намачкајте ги со растопен путер. Печете на 180 степени, околу 10 минути или се додека не добијат златно-кафена боја.
  5. Брзи мини пита ролнички5.Зелените перца на младиот кромид ставете 1 минута во зовриена вода. Исечете ги тенко и со нив завиткајте ги испечените пица ролнички.