Како ви се чини оваа комбинација? Ние често си ја правиме и ни е супер. Пробајте ја и сигурни сме дека и на вас ќе ви се допадне. На здравје.

Напиток од јаболка и какао

By А.А. Published: April 13, 2014

  Како ви се чини оваа комбинација? Ние често си ја правиме и ни е супер. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Бадемите потопете ги во жешка вода неколку минути и излупете ги.
  2. 2.Јаболката измијте ги, излупете ги и исечкајте ги на помали парчиња.
  3. 3.Ставете ги во блендер, додадете млеко, какао и бадеми и се добро испасирајте.
  4. 4.По вкус, ставете неколку лажици шеќер. Сервирајте веднаш.