Руска и пилешка салата, двете нешта кои мора да ги има на софра за време на прослави и новогодишни празници. За се друго останато може да има компромис, но за овие две нешта не. Затоа фатете се за работа и пречекајте ги најблиските со домашна пилешка.

Пилешка салата

By Тетка Биберче Published: December 30, 2012

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 40 mins

Руска и пилешка салата, двете нешта кои мора да ги има на софра за време на …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка на компир, морков и свежи шампињони1.Свежите шампињони исчистете ги и на малку масло за готвење запржете ги. Mорковите, компирите и пилешкото месо сварете ги, исцедете ги и оставете ги да се оладат. Оладени, исечкајте ги.
  2. Мешање на сите состојки2.Ставете се во еден длабок сад, додадете ја киселата павлака и мајонез и промешајте. Зачинете со сол и црн пипер.
  3. Пилешка салата - Сервирани!3.Сервирајте. Добар апетит.