Рецептот излезе толку супер што едвај тргнав едно парче да го сликам и да ви го испратам 🙂

Потпечени шпагети

By Гордана Андревска Published: June 18, 2013

  Рецептот излезе толку супер што едвај тргнав едно парче да го сликам и да …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во длабок сад ставете вода, малку сол и сварете ги шпагетите. Внимавајте да не ги преварите зошто после ќе ги печеме.
  2. 2.Во помал сад измешајте го фантот со вода и сварете го.
  3. 3.Настрана изматете две јајца, сипете млеко, зачинете по желба и додадете оригано.
  4. 4.Во сосот од печурки додадете ги изматените јајца, при тоа константно мешајќи.
  5. 5.Тавата за печење премачкајте ја со малку масло и ставете ги скоро сварените шпагети.
  6. 6.Врз шшагетите прелијте од сосот со сосот од печурки и јајца.
  7. 7.Во смесата ставете издробено сирење, промешајте и одозгора наредете парчиња пршут.
  8. 8.Печете околу 15 минути додека не добиете крцкава кора. Добар апетит.