Квалитетен оброк е основа на секој ден. Затоа денес решив да направам печено јајце со пршута и кашкавал. Се приготвува многу брзо, таман додека се плеткате по кујна, појадокот или вечерата е е готова.

Печено јајце со пршута

By Гастронаут Published: February 10, 2014

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 15 mins

Квалитетен оброк е основа на секој ден. Затоа денес решив да направам …

Ingredients

Instructions

  1. Јајце со пршута и павлака1.Загрејте ја рерната на 190 степени. Модлите обложете ги со пршутата. Одозгора скршете едно јајце. Ставете од павлаката за готвење.
  2. Спремно за печење2.Одозгора наросете од изренданиот кашкавал и зачинете со црн пипер и сол, а може и со некој ваш зачин по желба.
  3. Испечено јајце со пршута3.Печете околу 10 минути, додека јајцето не се запече.