Време е за експериментирање во вашата кујна. Имаме одличен рецепт за нешто такво. Ролати од модар патлиџани кои се превскуни и сигурни сме дека многу ќе ви се допаднат. Пробајте, нема да зажалите 🙂

Ролати од модар патлиџан

By A.З. Published: April 24, 2014

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 30 mins

Време е за експериментирање во вашата кујна. Имаме одличен рецепт за …

Ingredients

Instructions

  1. Испечен модар патлиџан1.Грил тавата малку намачкајте ја со масло за готвење и испечете ги парчињата модар патлиџан. Врз секое парче патлиџан ставете парче сланина.
  2. Магдонос и презла2.Магдоносот изблендирајте го заедно со презлата. Врз секое парче патлиџан ставете лажица од магдонос и формирајте ги ролните.
  3. Печење на патлиџанот3.Садот за печење обложете го со мрсна хартија. Ставете ги сите ролни, одозгора ставете го остатокот од магдоност и налејте малку со масло. Печете ги на 200 степени, околу 5 до 7 минути. Добар апетит.!