Овие ролнички или уште попознати како “Cannoli Siciliani“ се специјалитет на италијанската кујна.  Доаѓаат од зборот „cannoli“ што значи “малa цевка”, па оттука и името. Вообичаено, сицилијанските ролнички се полнат со бело младо сирење, рикота или маскарпоне, а се и збогатени со кандирани овошја, чоколадо, бадеми….

Сицилијански ролнички

By Тетка Биберче Published: August 26, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 40 mins

Овие ролнички или уште попознати како “Cannoli Siciliani“ се специјалитет на …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка на тестото1.Брашното помешајте го со шеќерот, какаото и јајцето. Со раце мешајте. Во меѓувреме, додадете путер и малку бело вино. Месете се додека не добиете изедначено тесто. Завиткајте го во фолија и оставете го барем еден час во фрижидер.
  2. Виткање на канолите2.На набрашнета површина, расукајте го тестото и со чаша вадете крукчиња. Краевите на тестото намачкајте ги со изматена белка и секој круг тесто завиткајте го околу метални цилиндри за шам ролни (совет: цилиндрите премачкајте ги со масло за тестото да не се залепи).
  3. Испржени каноли3.Пржете ги во згреано масло се додека тестото не стане крцкаво. Доколку ги печете, печете ги на 170-180 степени, околу 15 минути. Пржените ролни ставете ги врз кујнска хартија, а потоа и внимателно отстранете ги цилиндри.
  4. Подготовка на кремот4.Крем: Кандираното овошје ситно исечкајте го. Чоколадото, со нож, исечкајте го или изрендајте го. Со миксер изматете ја рикотата заедно со шеќерот во прав. Додадете го овошјето и чоколадото и добро измешајте.
  5. Полнење на ролните5.Со смесата наполнете го готварскиот шприц, и секоја ролна наполнете ја. Украсете со кандирани кори од портокал.