Кога ќе се спомене колач првата асоцијација е на нешто благо. Но, тоа не мора да биде секогаш така. Јас направив солен колач со зеленчук кој ми испрадна феноменално.Независно дали за појадок, ручек или попладневна закуска сигурна сум дека ќе ви се допадне.

Солен колач со зеленчук

By Тетка Биберче Published: November 13, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 60 mins

Кога ќе се спомене колач првата асоцијација е на нешто благо. Но, тоа не …

Ingredients

Instructions

  1. Запржен зеленчук1.Зеленчукот ситно исечкајте го, и на малку масло за готвење, пржете го десетина минути или се додека не омекне.
  2. Подготвено тесто2.Брашното измешајте го со прашокот за пециво и една лажичка сол. Додадете го омекнатиот путер и јогуртот и месете се додека не добиете фино, еластично тесто.
  3. Тесто во калап за печење3.Тестото расукајте го во кружна форма поголема од калапот за печење. Калапот ( намастете го и ставете го тестото така да покрие барем повеќе од половина од страничните делови на калапот.
  4. Колач спремен за печење4.Јајцето измешајте го со млекото и зачинете со сол и црн пипер. Пржениот зеленчук истурете го во калапот, одозгора налејте го изматеното јајце и изрендајте го кашкавалот.
  5. Солен колач со зеленчук5.Солениот колач печете го во загреана рерна, на 180 степени, околу 40 минути. Оставете го малку да се олади и сервирајте го. Добар апетит!