Ако би правеле наша топ листа за највкусен сендвич, овој со сигурност ќе се освои висока позиција. Лепче, сирење, пилешко, домати и кромид. Сево ова убаво истостирано. Вистински уживање за сите сетила 🙂

Совршен панини сендвич

By Гастронаут Published: July 17, 2013

  Ако би правеле наша топ листа за највкусен сендвич, овој со сигурност ќе …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во чинија измешајте го путерот заедно со сите зачини.
  2. 2.Зачинете ги филетите со подготвената маринада. Потоа со малку масло запрежете ги филетите (не повеќе од пет минути).
  3. 3.Откако филетите ќе добијат румена боја, извадете ги. Во истото тавче запржете го кромидот.
  4. 4.Тост лепчињата премачкајте ги со путер. Ставете парче пилешко, сирење, парченца домати и лажичка од запржениот кромид.
  5. 5.Ставете ги лепчињата на тостер. Тостирајте ги додека сирењето не се стопи. По желба можете да ставите и ливчиња свеж босилок.