Ручек на кој е тешко да се одолее. Уште при самото подготвување ќе ве предизвика да брцнете прст и да лизнете. Мммм, тава со печурки вистински оброк за сладокусци кој нуди уживање во секое залаче.

Тава со печурки

By Тетка Биберче Published: October 19, 2012

  • Prep: 25 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 40 mins

Ручек на кој е тешко да се одолее. Уште при самото подготвување ќе ве …

Ingredients

Instructions

  1. Исечкани печурки, кромид и кашкавал1.Печурките исчистете ги и исечкајте ги на парченца. И кромидот исечкајте го на ситни парченца. Кашкавалот изрендајте го.
  2. Запржен и посолен кромид2.На тава за пржење, загрејте масло и запржете го исечканиот кромид. Посолете и пржете се додека не се карамелизира кромидот.
  3. Запжување на печурките3.Во тавата додадете ги исечканите печурки и динстајте ги околу 8 минути. Додадете лажичка црн пипер и тргнете ги од оган.
  4. Подготовка на сосот4.Во друг сад, на оган, ставете лажица брашно и запржете го. Додадете путер притоа константно мешајќи. Додадете ја и павлаката и мешајте се додека малку не се згусне.
  5. Спремна тава за печење5.Печурките префрлете ги во огноотпорен сад за готвење. Одозгора прелијте со претходно подготвениот сос и наросете со рендан кашкавал.
  6. Испечена тава со печурки6.Печете на 200 степени се додека површинскиот слој не добие златно кафена боја. Сервирајте топли во комбинација со зеленчук, тестени или месо.