Шолја топол црн чај, „зачинет“ со каранфилче, малку ѓумбир и цимет. Супер за почетокот на денот, но и за пополадневна чаенка со додаток неколку домашни подготвени колачиња или бисквити.

Зачинет црн чај

By А.А. Published: April 21, 2014

    Шолја топол црн чај, „зачинет“ со каранфилче, малку ѓумбир и цимет. Супер …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во сад, на оган, зовријте 500 мл вода. Ставете ги кесичките црн чај и зачините, намалете ја температурата и варете неколку минути.
    2. 2.Чајот процедете го и ставете го во две шолји. Пред конзумирање, во секоја шолја ставете едно стапче цимет и неколку лажици млеко.